678 qytetarë gjobiten për mosrespektim të masave anti-COVID

  • E.K /
  • 13 March 2021 - 11:49
678 qytetarë gjobiten për mosrespektim të masave anti-COVID

Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 678 gjoba ndaj banorëve të Kosovës që nuk respektuan masat anti-COVID.

1775 gjoba janë shqiptuar për shkelësit e rregullave të trafikut, ndërsa gjatë 24 orëve kanë ndodhur 55 aksidente.

Dje po ashtu u arrestuan 28 persona për vepra të ndryshme penale. 12 janë dërguar në mbajtje dhe 6 në vuajtje të dënimit.

(Kosova Sot Online)