Ngjyra vjollcë dhe pelerina pas, a e dini çfarë domethënie ka veshja që presidentja e zgjodhi në ditën e inaugurimit?

  • G.G /
  • 06 prill 2021 - 11:14
Ngjyra vjollcë dhe pelerina pas, a e dini çfarë domethënie ka veshja që presidentja e zgjodhi në ditën e inaugurimit?

Vjosa Osmani-Sadriu sot zyrtarisht ka pranuar detyrën e Presidentes.

Në ditën e inaugurimit të saj, Osmani-Sadriu ka zgjedhur të vishte me një fustan ngjyrë violetë që është simbolik e dinjiteti, fisnikërisë, urtësisë dhe inteligjencës.

Fustani  i saj kishte një pelerinë e që në këto raste ka simbolin e mbretëreshës.

Si duket Presidentja Vjosa Osmani-Sadriu për veshjen e saj në ditën më të veçantë u inspirua nga zëvendëspresidentja e Amerikës, Kamala Harris që në ditën e betimit u vesh me po këtë ngjyrë.

(Kosova Sot Online)