Dega e LDK-së në Mitrovicë i shpreh ngushëllime familjes së ish-deputetit që vdiq sot

  • E.K /
  • 12 prill 2021 - 08:06
 Dega e LDK-së në Mitrovicë i shpreh ngushëllime familjes së ish-deputetit që vdiq sot

Lidhja Demokratike e Kosovës, dega në Mitrovicë i ka shprehur ngushëllime familjes së Blerim Barutit pas lajmit se ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës ka vdekur.

“Me dhembje të thellë i njoftojmë të gjithë qytetarët e Mitrovicës se ka ndërruar jetë Prof. Dr. Blerim Baruti. Profa ishte anëtarë i Kryesisë së Degës dhe anëtar i Kuvendit të Përgjithshëm të LDK-së. LDK, dega në Mitrovicë, shpreh ngushllime për familjen Baruti, miqtë dhe bashkveprimtarët e profës dhe të gjithë atyre që punuan me të. Të qoftë i lehtë dheu i Kosovës prof. Blerim”, shkruhet në njoftim.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1862695457226657&id=477463575749859

(Kosova Sot Online)