Abdixhiku pret ambasadorin Minxhozi në ambiente të reja të LDK-së, spikat fotografia e Rugovës

  • G.G /
  • 14 prill 2021 - 14:24
Abdixhiku pret ambasadorin Minxhozi në ambiente të reja të LDK-së, spikat fotografia e Rugovës

Kreu i LDK’së, Lumir Abdixhiku, ka pritur sot në selinë qëndrore të partisë, ambasadorin e Shqipërisë, Qemal Minxhozin.

Abdixhiku ka falënderuar Shqipërinë për mbështetjen që i ka dhënë Kosovës në të gjitha proceset shtet-ndërtuese dhe zhvillimore.

Ndërsa, Ambasadori Minxhozi e ka uruar Abdixhikun për pozitën e tij dhe e falënderoi për konstruktivitetin në formimin e institucioneve.

Në këtë takim u theksua nevoja për thellimin e bashkëpunimit të ndërsjellë ndërmjet dy vendeve tona.

(Kosova Sot Online)