Zyrtares së lartë i bie të fikët, ministri i jep ndihmën e parë

  • E.K /
  • 15 April 2021 - 08:22
 Zyrtares së lartë i bie të fikët, ministri i jep ndihmën e parë

Danimarka u bë sot vendi i parë në botë që do të ndalojë përfundimisht përdorimin e vaksinës “AstraZeneca”.

Por gjatë konferencës ku u njoftua vendimi, drejtueses së agjencisë së ilaçeve të Danimarkës, Tanja Erichsen, i ra të fikët.

Teksa ministri danez po fliste për vaksinën AstraZeneca, zyrtarja humbi ndjenjat duke u shembur në tokë.

Ajo u dërgua në spital dhe sipas BBC gjendja e saj është e mirë.

(Kosova Sot Online)