Glauk Konjufca reagon pas lajmit se darkoi me militantë të partisë: Po sulmohet pozita e Kryetarit të Kuvendit

  • E.K /
  • 19 prill 2021 - 10:24
 Glauk Konjufca reagon pas lajmit se darkoi me militantë të partisë: Po sulmohet pozita e Kryetarit të Kuvendit

Kryeparlamentari Glauk Konjufca ka reaguar pas lajmeve se i njëjti ka thyer masat Anti Covid duke bërë një tubim me aktivistë.

Në një shkrim në Facebook, ai ka thënë se atij iu është keqpërdorur një fotografi e 17 shkurtit, teksa ka shtuar se dje ka qenë në homazhe bashkë me presidenten dhe kryeministrin.

“Shumica prej portaleve që e prodhuan lajmin e rremë nuk u morën fare me këto aktivitete të vërteta. Por ma mveshën një aktivitet të pavërtetë. Kjo është për keqardhje. Konsideroj që, në këtë mënyrë, nuk jam unë personalisht që po sulmohem, por pozita shtetërore e Kryetarit të Kuvendit. Për ta njollosur atë”, ka thënë ai.

“Nuk mund ta kuptoj ndryshe këtë fushatë të lajmeve të rreme veçse vazhdimësi e luftës së atyre që nuk pajtohen me ndryshimet demokratike në vendin tonë. Beteja politike duhet të ndodh në rrafshin e fakteve dhe argumenteve. Kurse lajmet e rreme e dëmtojnë edhe demokracinë edhe gazetarinë”, shtoi Konjufca.

https://www.facebook.com/GlaukKonjufca1981/posts/1677760215744496

(Kosova Sot Online)