Në Spitalin e Pejës po trajtohen 93 të infektuar me COVID-19, tetë në gjendje të rëndë

  • G.G /
  • 23 prill 2021 - 10:17
Në Spitalin e Pejës po trajtohen 93 të infektuar me COVID-19, tetë në gjendje të rëndë

Në Spitalin e Pejës janë të shtirë 93 pacientë të infektuar me COVID-19.

Nga spitali kanë njoftuar se 63 pacientë janë në oksigjenoterapi dhe dy të tjerë në CPAP.

Ndërsa, 8 pacientë janë në gjendje më të rëndë.

Kurse 4 pacientë me Covid 19 janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit.

https://www.facebook.com/spitalipeje/posts/3909675199110885

(Kosova Sot Online)