Besnik Bislimi: Kemi kërkuar në çdo cep të katit të dytë dhe të tretë në mos janë fshehur dokumente

  • E.K /
  • 05 maj 2021 - 11:04
Besnik Bislimi: Kemi kërkuar në çdo cep të katit të dytë dhe të tretë në mos janë fshehur dokumente

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi, në Komisionin Parlamentar për Punë të Jashtme ka thënë se nuk e kanë marrë dosjen e plotë për dialogun me Serbinë nga ish-kryeministri Avdullah Hoti.

Bislimi, ndër tjerash, ka treguar se kanë kërkuar edhe në katet e tjera të Qeverisë nëse janë fshehur dokumente të tilla.

“Çfarë interesi kam interes me thënë s’kam informata për dialogun”, tha Bislimi.

“Ne kemi dërgu edhe asistenten edhe shefen e kabinetit të kryeministrit , kemi kërkuar në cep të katit dyte dhe të tretë mos rastësisht u fsheh ndonjë dosje”, theksoi ai.

Tutje, Bislimi i tha deputetes së PDK-së, Ariana Musliu-Shoshi “unë nuk të marr ty në negociata në Bruksel kurrë”, derisa po shpjegonte për rolin e Qeverisë në dialog.

(Kosova Sot Online)