Haxhiu: Të premten votohet programi i Qeverisë Kurti

  • E.K /
  • 05 May 2021 - 11:59
 Haxhiu: Të premten votohet programi i Qeverisë Kurti

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka konfirmuar se këtë të premte do të votohet programi i Qeverisë Kurti.

Haxhiu gjatë diskutimit të organizuar nga Lëvizja FOL, tha se pas miratimit të programit në qeveri i njëjti do të diskutohet edhe në Kuvend.

“Të premten pritet të votohet programi dhe më pas për diskutim në Kuvend”, tha ajo.

Kjo qeveri është kritikuar në vazhdimësi për mosprezantimin e programit të qeverisë.

(Kosova Sot Online)