Plagosja e mbrëmshme në Pejë pas një zënke çasti, arrestohet i dyshuari

  • A.P /
  • 06 maj 2021 - 17:28
Plagosja e mbrëmshme në Pejë pas një zënke çasti, arrestohet i dyshuari

Mbrëmë rreth orës 22:20, Policia është informuar për një rast, i cili ka ndodhur në rrugën “ Papa Klimenti” në Pejë.

 Policia menjëherë ka dalë ne vendngjarje, aty ka takuar viktimën dhe dëshmitarin dhe sipas tyre viktima pasi kishte dalur nga vetura  për tu sqaruar me të dyshuarin pas një zënkë të çastit, i dyshuari pa pritmas kishte shtënë me armë zjarri në të duke i shkaktuar lëndime trupore.  

Viktima është dërguar ne spitalin rajonal në Pejë, nga aty i njëjti për shkak të natyrës së lëndimeve është dërguar ne QKUK-Prishtinë.

“Pas një pune intensive të Policisë sot me datë 06.05.2021 rreth orës 14:00, është arritur të identifikohet dhe arrestohet i dyshuari (L.L. i lindur me 2002) i cili ishte në arrati si dhe është konfiskuar arma me te cilën dyshohet se është kryer vepra. I  dyshuari pas intervistimit me urdhër të Prokurorit të shtetit është ndaluar për 48 orë”, thuhet në njoftimin e policisë.

(Kosova Sot Online)