Të shtëna armësh në Prishtinë

  • G.G /
  • 12 maj 2021 - 11:22
Të shtëna armësh në Prishtinë

Policia njofton për të shtëna armësh në fshatin Hajvali të Prishtinës, ndërsa në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe sekuestruar tetë gëzhoja fishekësh.

Gjithashtu në shtëpinë e të dyshuarit është gjetur edhe një sprej.

Njoftimi i plotë i policisë:

SHKAKTIM I RREZIKUT TË PËRGJITHSHËM & ARMËMBAJTJE PA LEJE /Fsh. Hajvali, Prishtinë, 11.05.2021-21:50. Është raportuar se njësiti policor derisa kishte qenë në pikë kontrolli kishte dëgjuar disa të shtëna nga arma e zjarrit. Lidhur me rastin në oborrin e shtëpisë së të dyshuarit mashkull kosovar janë gjetë dhe sekuestruar 8 gëzhoja të fishekëve të armës së zjarrit. Gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit është gjetur dhe sekuestruar edhe një sprej. Me urdhër të prokurorit lëna e rastit ndaj të dyshuarit procedohet në procedurë të rregullt.

(Kosova Sot Online)