Protestë kundër dhunës sek*uale edhe në Pejë

  • E.K /
  • 24 maj 2021 - 08:44
 Protestë kundër dhunës sek*uale edhe në Pejë

Në Pejë sot do të protestohet kundër dhunës seksuale ndaj vajzave dhe grave.

Protesta kundër dhunës seksuale ndaj vajzave dhe grave do të fillojë në orën 12:00.

“Protestohet kundër dhunës seksuale ndaj grave dhe vajzave. (Korzoja e qytetit në Pejë, ora 12:00)”, thuhet në njoftim.

Ndryshe, protesta si kjo janë duke u mbajtur në të gjitha qytetet e Kosovës.

E para është mbajtur në Prishtinë, ndërkaq ka vazhduar edhe në Mitrovicë e disa qytete tjera.

Këto protesta po mbahen pas raportimit të të disa rasteve të dhunës seksuale ndaj grave dhe vajzave gjatë ditëve të fundit në Kosovë.

(Kosova Sot Online)