Shkatërrohet karteli i drogës në Itali, arrestohen 13 shqiptarë dhe kolumbianë

  • E.K /
  • 25 maj 2021 - 10:43
 Shkatërrohet karteli i drogës në Itali, arrestohen 13 shqiptarë dhe kolumbianë

Një grup kriminal i trafikut të drogës u shkatërrua nga policia italiane në Katania.

Grupi ishte i përbërë nga shqiptarë dhe kolumbianë, ndërsa janë sekuestruar në total 365 kilogramë marijuanë e kokainë.

Nga operacioni, janë arrestuar në total 13 persona. Operacioni u ndërmor sot në mëngjes, nga karabinierët që mbulojnë sektorin antidrogë dhe antikrimi ekonomik.

Dyshohet se të gjithë të arrestuarit bashkëpunonin me njëri-tjetrin në trafikun e lëndës narkotike, duke vepruar si një bandë kriminale. Nuk bëhen me dije identitetet e personave që janë arrestuar nga Policia e Katanias.

(Kosova Sot Online)