Veteranët ia urojnë ditëlindjen Kadri Veselit me një foto ku shihet së bashku me Hysni Gucatin e Nasim Haradinajn

  • E.K /
  • 31 maj 2021 - 10:12
 Veteranët ia urojnë ditëlindjen Kadri Veselit me një foto ku shihet së bashku me Hysni Gucatin e Nasim Haradinajn

Sekretari i organizatës së veteranëve të UCK-së, Faton Klinaku e ka uruar ish-kreun e PDK-së, Kadri Veselin për ditëlindjen e tij të 54.

Klinaku ka publikuar një foto ku shihet Veseli në një foto së bashku Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn.

 “Sfidat që me shokë po i kaloni, nuk janë personale por të përgjithshme. Prandaj, si shoqëri dhe shtet, duhet të mundohemi që t’ua lehtësojmë ato. Urime datëlindjen Kadri Veseli”, ka shkruar ai.

Kjo është ditëlindja e parë që Veseli po e kalon si i arrestuar nga Specialja në Hagë.

(Kosova Sot Online)