Bekim Jashari dhe Imri Ahmeti e sfidojnë njëri-tjetrin në shah

  • E.K /
  • 12 qershor 2021 - 16:46
 Bekim Jashari dhe Imri Ahmeti e sfidojnë njëri-tjetrin në shah

Sot është mbajtur turneu i shahut në bibliotekën e qytetit të Lipjanit.

Një vizitë këtij turneu ia ka bërë kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti dhe ai i Skenderajt, Bekim Jashari.

Ahmeti dhe Jashari zhvilluan një ndeshje shahu kundër njëri-tjetrit.

“Kryetari Imri Ahmeti së bashku me Kryetarin e Skenderait Bekim Jashari dhe bashkëpuntor të tjerë kanë vizituar turneun e shahut që është mbajtur në ambientet e bibliotekës së qytetit, organizim ky për nderë të 22 vjetorit të çlirimit të Komunës së Lipjanit”, thuihet në njoftimin e komunës.

Ky turne u mbajt për nderë të 22 vjetorit të çlirimit të Komunës së Lipjanit.

(Kosova Sot Online)