Ish-ushtarë të UÇK-së protestojnë në Prishtinë në mbështetje të Thaçit dhe të tjerëve që po mbahen në Hagë

  • G.G /
  • 09 July 2021 - 13:49
Ish-ushtarë të UÇK-së protestojnë në Prishtinë në mbështetje të Thaçit dhe të tjerëve që po mbahen në Hagë

Sot para qeverisë së Kosovës është protestuar në mbështetje të ish-komandantëve të UÇK-së që po mbahen në paraburgim në Hagë.

Ish-ushtarë të UÇK-së janë mbledhur sot për të protestuar duke mbajtur parulla me mbishkrimin “Unë jam veç një çlirimtar, kështu më deshi liria”.

Kjo protestë është organizuar nga Nuredin Gashi ish-pjesëtar i UÇK-së.

Ata kanë këruar lirimin e Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit e jakup Krasniqin duke bërë thirrje që edhe qeveria të reagojë për mbajtjen e tyre në paraburgim.

(Kosova Sot Online)