“Mu nda zemra”, dedikimi emocionues i dajës për mbesën që vdiq në aksidentin në Kroaci

  • E.K /
  • 26 July 2021 - 11:13
 “Mu nda zemra”, dedikimi emocionues i dajës për mbesën që vdiq në aksidentin në Kroaci

Një aksident tragjik ka ndodhur dje në autostradën Sllavonski Brod të Kroacisë, ku autobusi i linjës Frankfurt-Prishtinë u aksidentua dhe si pasojë dhjetë persona humbën jetën.

Në mesin e viktimave ishte edhe Anjeza Bellanica nga Krusha e Madhe, komuna e Rahovecit.

Daja i të ndjerës, Leotrim Hoxhaj ka shkruar një mesazh prekës për vdekjen e mbesës së tij.

Postimi i plotë:

“Sa me padurim presim te vin ne vendlindjen e tyre gurbetqaret ashtu si edhe ti i numerove ditet per me ardh te ne.E bukura e dajes,un te prita me ardh e me u knaq, prita qe ti sho sukseset e tua e jo te shkruaj per vdekjen tende.Qenka shum e veshtir me u pajtu me kete qe na e than per ty.Sod ne qdo lajm e ne qdo familje eshte fol per Aksidentin e tmerrshem qe ndodhi ne Kroaci por un nuk doja me besu qe ne mesin e tyre je edhe ti.Nuk lash vend e kend pa e pyt per ty po fundi qe ndegjova ma ndau zemren.Ende spo muj me besu qe sdo te sho me.Te zotit jemi dhe te ai do te kthehemi e ti qofsh lulja me e bukur e xhenetit ashtu si shkelqeve gjithmon ne jeten tone.E paharrueshme do te jesh gjithmone Anjeza mbesa dajes ???Anjeza Bellanica“

(Kosova Sot Online)