Krim në familje / Motra mbyt motrën e moshuar me rripin e një çante

  • E.K /
  • 18 August 2021 - 12:34
 Krim në familje / Motra mbyt motrën e moshuar me rripin e një çante

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një zonë të Pierisë në Greqi, ku motra i mori jetën motrës së saj duke përdorur një rrip çante.

Motrat ishin të mëdha në moshë, 73 dhe 75 vjeç, të cilat thuhet se kishin probleme të shëndetit mendor, shkruajnë mediat greke.

Nipi i grave të moshuara dëgjoi zëra nga shtëpia e tyre dhe shkoi për të parë se çfarë ndodhi. Kur kuptoi se kishte ndodhur ngjarja e rëndë, njoftoi policinë, raporton TCH.

Motra u arrestua menjëherë nga policia greke dhe u ngrit një çështje kundër saj për vrasje me dashje.

(Kosova Sot Online)