Parashikimi i motit për sot në Kosovë

  • E.K /
  • 06 shtator 2021 - 08:20
 Parashikimi i motit për sot në Kosovë

Prishtina Weather ka publikuar parashikimin e motit për sot.

6.09 – Kryesisht me diell. Pasdite do të ketë edhe zhvillime të vransirave të pakta lokale.

7.09 – Kryesisht me diell

.8.09 – Vransira dhe intervale me diell. Paradite vende-vende mundësi të pakta për riga lokale shiu.

9.09 – Kryesisht me vransira, e pasdite edhe me intervale me diell.1

10.09 – Pjesërisht vranët.Temperaturat minimale luhaten nga 8C deri 11C, e ato maksimale nga 23C deri 25C.Do të fryjë erë e lehtë dhe mesatara nga verilindja 3-10m/s.Shtypja atmosferike me tendencë të rritjes mbi vlera normale.

(Kosova Sot Online)