Parashikimi i motit për sot në Kosovë

  • E.K /
  • 10 September 2021 - 08:08
 Parashikimi i motit për sot në Kosovë

Në fundjavë parashikohet mot kryesisht me diell dhe temperatura përreth vlerave mesatare.

Sipas Prishtina Weather dita e premte do të karakterizohet më shumë diell, pasdite me vranësira lokale, që përreth viseve malore mund të shoqërohen edhe me riga shiu.

Temperaturat maksimale do të arrijnë në 25 gradë celsius derisa ato minimale pritet të jenë 11 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë dhe mesatar drejtimesh të ndryshme.

(Kosova Sot Online)