Pamje të rënda: Shikojeni momentin kur vetura i godet pesë këmbësorë në Veternik

  • E.K /
  • 04 October 2021 - 11:06
Pamje të rënda: Shikojeni momentin kur vetura i godet pesë këmbësorë në Veternik

Pesë këmbësorë derisa po e kalonin rrugën në Veternik të Prishtinës, janë goditur nga një veturë e cila po kalonte me shpejtësi.

IndeksOnline ka siguruar pamje nga ky aksident që ka ndodhur mbrëmjen e 27 shtatorit.

Ndonëse ishin përplasur fortë nga vetura, për fat të mirë asnjë nga ta nuk ka vdekur.

Rastin e ka konfirmuar Flora Ahmeti, zyrtare për informim në Policinë Rajonale të Prishtinës.

“Me datën 27 shtator 2021, kemi pranuar informatën për një aksident trafiku në rrugën Prishtinë – Gjilan (Veternik). Në aksident kanë qenë të përfshirë një veturë dhe pesë këmbësorë. Si pasojë e aksidentit këmbësorët kanë pësuar lëndime trupore. Të njëjtit kanë marrë tretmanin e nevojshëm mjekësor”, ka deklaruar Ahmeti.

Me rastin po merren hetuesit e trafikut rajonal.

(Kosova Sot Online)