Spanja “dëbon” pandeminë, rihapen diskotekat për të rinjtë

  • G.G /
  • 08 October 2021 - 10:49
Spanja “dëbon” pandeminë, rihapen diskotekat për të rinjtë

Tashmë pas më shumë se dy vitesh mbyllje për shkak të pandemisë, Spanja ka vendosur të rikthejë jetën e natës në vend duke hapur diskotekat dhe të gjitha lokalet e natës, destinacione këto shumë të frekuentuara nga të rinjtë dhe turistët.

Megjithatë, shenjat e koronavirusit do të jenë ende, personat që duan të hyjnë në diskoteka duhet të paraqesin pasaportën e vaksinimit, si dhe të mbajnë maskë.

(Kosova Sot Online)