Parashikimi i motit për sot dhe nesër

  • E.K /
  • 27 October 2021 - 09:03
Parashikimi i motit për sot dhe nesër

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që pritet të mbajë në vend sot dhe nesër.

Sipas IHMK’së, gjatë këtyre dy ditëve do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”, thuhet në njoftim.

(Kosova Sot Online)