Zyra e Kryeministrit thotë se Kurti është kërcënuar por nuk tregojnë se si

  • A.P /
  • 27 tetor 2021 - 21:31
Zyra e Kryeministrit thotë se Kurti është kërcënuar por nuk tregojnë se si

Kryeministri Albin Kurti thuhet se ka pranuar një kërcënim dhe si masë e kujdesit forca të sigurisë janë shtuar pranë shtëpisë së tij.

Kosova Sot Online ka publikuar pamjenga vendi i ngjarjes, para shtëpisë së kryeministrit ku shihen forca të shtuara të Policisë.

Ende nuk dihet se në çfarë forme është kërcënuar kryeministri Kurti.

Nga zyra e tij kanë konfirmuar vetëm se Kurti është kërcënuar dhe si masë e kujdesit të shtuar, është rritur edhe niveli i tij i sigurisë.

(Kosova Sot Online)