Binjaket lindën në një trup, operacioni për ndarje e tyre nga mjekët turq zgjati 27 orë

  • E.K /
  • 04 November 2021 - 15:44
Binjaket lindën në një trup, operacioni për ndarje e tyre nga mjekët turq zgjati 27 orë

Mjekët në Turqi kanë realizuar me sukses një operacion që zgjati plotë 27 orë, për të ndarë vajzat binjake nga Kameruni që kishin lindur të bashkuara në pjesën e shtyllës kurrizore.

Mary dhe Elizabeth arritën në Turqi kur ishin 9 muajsh.

Pas 7 muajsh kërkimesh dhe përgatitjesh, foshnjat u ndanë me anë të një operacioni që ishte planifikuar në modele 3D.

https://fb.watch/93GL7Aj4Uc/

(Kosova Sot Online)