Deri më tani, PZAP ka pranuar 12 ankesa për zgjedhjet lokale

  • E.K /
  • 14 nëntor 2021 - 18:42
Deri më tani, PZAP ka pranuar 12 ankesa për zgjedhjet lokale

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtesa (PZAP), vetëm gjatë ditë së sotme ka pranuar 12 ankesa.

Kështu ka të ditur për Demokracia.com, kryesuesi i Sekretariatit të PZAP-së, Mul Desku.

“PZAP-i, gjatë ditës se sotme deri me tani ka pranuar 12 ankesa”, tha Desku.

Ndërsa sipas tij, për gjithë procesin zgjedhor deri me sot ka pranuar 1 mijë e 131 ankesa dhe apele.

Kujtojmë se qytetarët e Kosovës sot (14 nëntor), po votojnë për të zgjedhur kryetarët e 21 komunave.

Komunat në të cilat po zhvillohet rundi i dytë i zgjedhjeve lokale janë: Gjakova, Drenasi, Gjilani, Dragashi, Istogu, Kaçaniku, Klina, Fushë Kosova, Kamenica, Obiliqi, Rahoveci, Podujeva, Prishtina, Prizreni, Shtimja, Vitia, Vushtrria, Malisheva, Juniku, Mamusha dhe Kllokoti.

Vendvotimet priten që të mbyllen në ora 19:00.

(Kosova Sot Online)