Rrugëtimi që bëri Dole për pavarësinë e Kosovës

  • E.K /
  • 06 dhjetor 2021 - 14:18
Rrugëtimi që bëri Dole për pavarësinë e Kosovës

Ish-senatori amerikan, Bob Dole, i cili vdiq në moshën 98-vjeçare, një pjesë të karrierës së tij ia kushtoi Kosovës dhe rrugës së saj drejt pavarësisë.

Radio Evropa e Lirë u hodhi një vështrim ngjarjeve kryesore që përshkuan këtë angazhim të tij.

(Kosova Sot Online)