Në Prishtinë gruja e rreh burrin e bën për spital

  • E.K /
  • 11 janar 2022 - 10:10
Në Prishtinë gruja e rreh burrin e bën për spital

Një raste dhune në familje ka ndodhur dy ditë më parë në Prishtinë ku një grua pas një mosmarrëveshje e kishte sulmuar fizikisht bashkëshortin e saj.

Policia njofton se viktima ka pranuar edhe ndihmë mjekësore si pasojë e lëndimeve.

“Prishtinë 09.01.2022 – 12:00. Është arrestuar e dyshuara femër kosovare pasi që pas një mosmarrëveshje e kishte sulmuar fizikisht bashkëshortin e saj, viktimën mashkull kosovar dhe i kishte shkaktuar lëndime trupore. Viktimës iu është ofruar trajtim mjekësor. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit e dyshuara pas intervistimit është dërguar në mbajtje”, njofton policia.

(Kosova Sot Online)