Vdes aktivisti i AAK-së

  • E.K /
  • 20 janar 2022 - 12:00
Vdes aktivisti i AAK-së

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka njoftuar për vdekjen e aktivistit të kësaj partie në Prizren, Krist Dulaj nga Zymi i Hasit.

Haradinaj është shprehur i pikëlluar për vdekjen e tij.

Postimi i plotë i Haradinajt:

I pikëlluar për ndarjen nga jeta të mikut dhe bashkëpunëtorit tonë politik, aktivistit të devotshëm i AAK-së në Prizren, Krist Dulaj nga Zymi i Hasit.

Ju shpreh ngushëllimet më të përzemërta familjes Dulaj, kolegëve të Aleancës, miqve dhe të gjithë atyre me të cilët i ndjeri kishte bashkëvepruar.

Krista u prehtë në paqe!

(Kosova Sot Online)