“Omicron po vazhdon të përhapet me intensitet të lartë”, IKSHPK ju drejtohet qytetarëve

  • E.K /
  • 24 January 2022 - 14:31
“Omicron po vazhdon të përhapet me intensitet të lartë”, IKSHPK ju drejtohet qytetarëve

“Ju lutemi bartni maskat nē çdo vend dhe vaksinohuni”, apelon IKSHPK.

IKSHPK thotë se Omicron po vazhdon të përhapet me intensitet të lartë .

“Omicron është tejet ngjitës, andaj mbani maskat në çdo vend, mbani distancën mbi dy metra edhe në mjedise të hapura edhe po qe se të gjithë bartin maska”, thuhet në apelin e IKSHPK-së

Postimi i plotë i IKSHPK-së:

(Kosova Sot Online)