Nusja nga Fushë Kosova raporton në polici vjehrrën dhe burrin, kjo është arsyeja

  • E.K /
  • 28 March 2022 - 09:47
Nusja nga Fushë Kosova raporton në polici vjehrrën dhe burrin, kjo është arsyeja

Një grua ka raportuar në polici se vjehrra dhe burri i saj kanë ushtruar dhunë psikike ndaj saj.

Policia ka intervistuar të dyshuarit më pas të njëjtit janë liruar me procedurë të rregullt.

Njoftimi i plotë i policisë:

DHUNË NË FAMILJE /Fushë Kosovë, 26.03.2022 – 22:00. Me 27.03.2022 viktima femër kosovare ka raportuar se vjehrra dhe burri i saj kosovar kanë ushtruar dhunë psiqike ndaj saj. Dy të dyshuarit janë arrestuar dhe pas intervistimit, me vendim të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt.

(Kosova Sot Online)