Sinani thotë se u bë puç ndaj saj

  • E.K /
  • 13 April 2022 - 11:21
Sinani thotë se u bë puç ndaj saj

Ish-kryetarja e Preshevës, Ardita Sinani ka reaguar përsëri për aktin që komunarët e komunës së saj e bën ndaj saj.

Përmes një postimi në Facebook, ajo ka thënë se nuk vendosën kryeqytetet shqiptare për këtë largimin e saj.

Postimi i plotë:

Si arsyetim për puçin e tyre ndaj Komunës së Preshevës, Samia dhe Shqiprimi po thonë: “Mosrespektimi i Marrëveshjes së Tiranës 2020”.

Si arsyetim pse nuk iu përgjigjen tash Tiranës dhe Prishtinës për puçin e tyre ndaj Komunës së Preshevës, Samia dhe Shqiprimi po thonë: “Vendosim vet”.

Në fakt, me vetëdemantimin e tyre, Samia dhe Shqiprimi po dëshmojnë se:

– Nuk ishin te Tirana dhe Prishtina.

– Nuk vendosën vet.

(Kosova Sot Online)