Vetëvendosje reagon pasi u ekzekutua shtesa prej 100 eurosh për sektorin privat

  • E.K /
  • 26 May 2022 - 14:58
Vetëvendosje reagon pasi u ekzekutua shtesa prej 100 eurosh për sektorin privat

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pasi është ekzekutuar shtesa prej 100 eurosh për 220 mijë punëtorët e sektorit privat.

Në këtë reagim, Vetëvendosje thotë se ekzekutivi ka ndarë këtë shtesë për punëtorët e sektorit publik, ata të sektorit privat dhe për studentët, pa ua prekur kontributet.

Sipas subjektit më të madh politik në vend, Qeveria do të vazhdoj të jetë në krah të qytetarëve të Kosovës.

Reagimi i plotë i VV-së:

Ekzekutohet shtesa prej 100 eurosh për 220 mijë punëtorët e sektorit privat

Duke ua njohur vështirësitë qytetarëve në këto kohëra kur inflacioni është rritur si asnjëherë më parë, qeveria ndau shtesa prej 100 eurosh për punëtorët e sektorit publik, ata të sektorit privat dhe për studentët, pa ua prekur kontributet. 

Qeveria do të vazhdojë të jetë krah qytetarëve të Republikës së Kosovës.

(Kosova Sot Online)