Zjarr në tregun e fruta-perimeve

  • E.K /
  • 28 May 2022 - 10:06
Zjarr në tregun e fruta-perimeve

Tregu i fruta-perimeve në rrugën “Xhanfize Keko” është përfshirë në flakë në orët e para të mëngjesit të sotëm.

“Më datë 28.05.2022, në orët e para të mëngjesit, në rrugën “Xhanfize Keko”, te tregu i fruta-perimeve ka rënë zjarr”.

Flakët janë përhapur duke përfshirë një sipërfaqe në madhe ndërsa kanë shkrumbuar çdo gjë në treg. Policia njofton se si pasojë e zjarrit ka vetëm dëme materiale dhe jo persona të lënduar.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes. Po pritet që të kryhet ekspertiza për të dalë në një përfundim të qartë se cili ka qenë shkaku i zjarrit.

(Kosova Sot Online)