Kuvendi e vazhdon sot seancën

  • G.G /
  • 04 August 2022 - 07:49
Kuvendi e vazhdon sot seancën

Kuvendi i Kosovës do të vazhdojë mbajtjen e seancës për pikat e mbetura.

Seanca starton në ora 09:30.

Gjatë së mërkurës, Kuvendi i Kosovës ka votuar rezolutë ku i ka bërë thirrje Bashkimin Evropian që të liberalizojë vizat për Kosovën.

E përpos kësaj rezolute, Kuvendi të enjten nuk ka e ka përfunduar as një pikë tjetër të rendit.

Ndërkaq, sot pos vazhdimit të kësaj seanca pritet të mbahet edhe seanca e fundit para se deputetët të shkojnë në pushime veriore.

Kjo seancë fillon në ora dhe rend dite është interpelanca me ministrin e Ministrisë së Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, për çështjen: “Ligji i zyrtarëve publikë”, Shqyrtimi i dytë i Projektligjit për Qeverinë etj. 

(Kosova Sot Online)