Deputeti rumun bën thirrje për marrëveshje Kosovë- Serbi: Vuçiqi të ndërpresë lidhjet me Putinin

  • E.K /
  • 18 August 2022 - 11:32
Deputeti rumun bën thirrje për marrëveshje Kosovë- Serbi: Vuçiqi të ndërpresë lidhjet me Putinin

Kosova dhe Serbia duhet të gjejnë një marrëveshje sot në Bruksel ka deklaruar deputeti i Rumanisë në Parlamentin Evropian, Vlad Gheorghe.

“Nuk mund të përballojmë një tjetër konflikt në kontinentin tonë” shkruan ai.

“I bëj thirrje Aleksandar Vuçiqit të bashkëpunojë me 🇪🇺 & #NATO dhe të ndërpresë lidhjet me #PutinWarCriminal” shkruan ai në Twitter.

(Kosova Sot Online)