Dollari dhe paundi britanik shënojnë rritje, euro “ngec” në të njëjtin nivel, njihuni me këmbimin valutor

  • E.K /
  • 22 October 2022 - 11:51
Dollari dhe paundi britanik shënojnë rritje, euro “ngec” në të njëjtin nivel, njihuni me këmbimin valutor

Dollari amerikan vijon të shënojë rritje në këmbimin valutor këtë të enjte.

Blihet me 118.5 lekë dhe shitet me 119.7 lekë, duke treguar forcim.

Ndërsa euro pavarësisht rënies së vazhdueshme, ka arritur një pikë qëndrueshmërie.

Ajo blihet me 116.8 lekë dhe shitet me 117.4 lekë.

Rritje ka shënuar edhe paundi britanik, duke u blerë me 132.8 lekë dhe duke u shitur me 134.2 lekë.

(Kosova Sot Online)