Deputeti ukrainas që do njohjen e Kosovës, lajmërohet me një video para Kuvendit

  • E.K /
  • 27 October 2022 - 10:40
Deputeti ukrainas që do njohjen e Kosovës, lajmërohet me një video para Kuvendit

Deputeti ukrainas, Oleksiy Goncharenko ndodhet në Prishtinë. Ai do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti.

Goncharenko ka publikuar një video në Twitter, ku njoftoi se do ta mbajë një fjalim në Kuvend.

“Janë planifikuar takime me Presidentin dhe Kryeministrin. E gjithë bota e lirë duhet të bashkohet”, shkroi ai.

Deputeti thotë në video se “sot është ditë e madhe”, pasi njoftoi se po përgatitet një konferencë e përbashkët për media e presidentes Vjosa Osmani dhe presidentes së Komisionit Europian, Ursula von der Leyen.

(Kosova Sot Online)