Gruaja e rrah burrin e vet në Podujevë, ai e denoncon dhe shkon të jetojë te një familjar

  • E.K /
  • 05 November 2022 - 10:11
Gruaja e rrah burrin e vet në Podujevë, ai e denoncon dhe shkon të jetojë te një familjar

Rastet e dhunës në familje janë të shpeshta në vendin tonë, por rrallë ndodh që viktima të jenë burrat, pasi që zakonisht dhunën e denoncojnë gratë. Kështu ka ndodhur në një familje në Gërdoc të Podujevës, ku kërciti dajaku, por kësaj here viktimë është një burrë.

Sinjali mëson se rastin në Polici e ka denoncuar një 28-vjeçar, i cili e ka raportuar bashkëshorten e tij 21-vjeçare, me pretendimet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj tij.

Bazuar në dëshminë e tij, e gjithë ngjarja ka ndodhur në shtëpinë ku jetojnë çifti dhe e dyshuara e ka rrahur bashkëshortin e saj pas një mosmarrëveshje që dyshohet se eskaloi në sulm fizik dhe u desh të intervenonte Policia.

E dyshuara është arrestuar dhe e njëjta është shoqëruar në stacion policor për intervistim, ku e ka mohuar kategorikisht ta ketë sulmuar burrin, teksa viktima ka shkuar te një i afërm i tij

Pas përfundimit të procedurave në Polici, me urdhër të prokurorit të shtetit ndaj saj është iniciuar rasti ‘Dhunë në familje’.

(Kosova Sot Online)