Rrëfimi i autorit të vrasjes së dyfishtë: Vëllai më ngacmonte gruan, e torturova gruan, vuajti shumë e godita dhe me sëpatë

  • E.K /
  • 28 January 2023 - 11:55
Rrëfimi i autorit të vrasjes së dyfishtë: Vëllai më ngacmonte gruan, e torturova gruan, vuajti shumë e godita dhe me sëpatë

80-vjeçari, Xhevat Sinani, dje vrau gruan dhe vëllain e tij në fshatin Tërvol të Gramshit, përcjell “Kosova Sot Online”.

Sinani ka japsur dëshmi dhe të ndryshme, pasi rezulton se vuan dhe nga probleme të shëndetit mendor.

Në dëshminë e tij të dytë Sinani ka pohuar se si fillim ka vrarë vëllain e tij me sëpatë në oborrin e banesës dhe më pas ka shkuar brenda dhe ka dhunuar të shoqen, të cilët dyshohet se e ka mbytur dhe më pas goditur me sëpatë. Krimi dyshohet se ka ndodhur për motive xhelozie, pasi i moshuari mendonte se vëllai, Shaqiri i ngacmonte gruan, Zegjinenë, 72 vjeçe.

“Gruan e torturova dhe e mbyta. Vuajti shumë, e godita dhe me sëpatë. Vëllai nuk vuajti”, mësohet të jetë shprehur në dëshminë e tij makabre 80-vjeçari.

(Kosova Sot Online)