Ja pse Varhelyi do të shkoj në Beograd

  • A.P /
  • 27 February 2023 - 16:02
Ja pse Varhelyi  do të shkoj në Beograd

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, do të shkojë në Beograd, një ditë pas takimit Kurti-Vuçiq në Bruksel, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Atje do të pritet nga kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq, siç njoftoi zyra e qeverisë serbe për komunikim me media.

Përveç vendit të takimit, që do të ndodhë në ndërtesën e Qeverisë, në njoftim nuk tregohet tema e bisedës mes të dyve.

(Kosova Sot Online)