Në Rahovec, një person raportohet i zhdukur nga viti 2012, kur ishte shkuar në Shqipëri

  • S.A /
  • 04 July 2023 - 09:45
Në Rahovec, një person raportohet i zhdukur nga viti 2012, kur ishte shkuar në Shqipëri

Një person ka raportuar për zhdukjen e një personi që nga viti 2012, i cili atë vit kishte dalë nga shtëpia dhe ishte shkuar në Shqipëri, transmeton "Kosova Sot Online".

Sipas tij, nuk dihet vendodhja e tij dhe se rasti është raportuar edhe në Shqipëri.

Njoftimi i plotë i policisë:

PERSON I ZHDUKUR/Rahovec 2012 – NN. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se viktima mashkull kosovar që nga viti 2012 ka dalur nga shtëpia dhe ka shkuar në Shqipëri, por që atëherë nuk din për vendndodhjen e tij. Sipas ankuesit i njëjti ka raportuar rastin edhe në Shqipëri. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori me udhëzim të së cilit iniciohet rasti si më lart i cili mbetet nën procedurë hetimore. 

(Kosova sot Online )