Dy persona raportojnë se kanë gjetur eshtra të njeriut në Prishtinë, Policia po e heton rastin

  • S.A /
  • 01 August 2023 - 09:34
Dy persona raportojnë se kanë gjetur eshtra të njeriut në Prishtinë, Policia po e heton rastin

Dy persona në Prishtinë kanë raportuar në Polici se kanë hasur në disa eshtra të dyshuar të njeriut, transmeton "Kosova sot Online".

Eshtrat janë dërguar në IML për ekzaminim.

“HETIM MBI VDEKJEN – Prishtinë 31.07.2023-14:00. Dy dëshmitar meshkuj kosovarë kanë raportuar se kanë hasur ne disa eshtra te dyshuar te njeriut. Njësitet relevante policore dhe Instituti i Mjekësor Ligjore kanë dalur në vendin e ngjarjes. Me vendim të prokurorit eshtrat janë dërguar në IML për ekzaminim,, rasti në procedurë hetimore.”

(Kosova sot Online )