Zhduken dy vajza, njëra në Malishevë e tjetra në Ferizaj

  • S.A /
  • 03 August 2023 - 10:42
Zhduken dy vajza, njëra në Malishevë e tjetra në Ferizaj

Policia e Kosovës ka njoftuar të enjten për zhdukjen e dy vajzave, transmeton "Kosova Sot Online ".

Sipas njoftimit, në Ferizaj është raportuar se një e mitur është larguar nga shtëpia dhe nuk është kthyer më.

“Ferizaj 01.08.2023 – 17:00. Raportohet se viktima femër kosovare e mitur është larguar nga shtëpia dhe nuk është kthyer më”, thuhet në raportin policor.

Rasti është duke u hetuar.

Ndërsa, rasti tjetër ka ndodhur në Malishevë ku një grua ka raportuar se motra e saj ka dalë nga shtëpia dhe nuk dihet vendndodhja e saj. “Malishevë, 02.08.2023-18:15 Ankuesja femër kosovare ka raportuar se motra e saj  kosovare ka dalur nga shtëpia dhe  nuk dihet vendndodhja e saj”, bëhet e ditur tutje. Rasti është në hetime. 

(Kosova Sot Online )