Profesori i UP-së, politikanëve në Kosovë: E keni degjeneruar gjuhën politike, përballuni tash me pasojat

  • E.K /
  • 29 September 2023 - 09:18
Profesori i UP-së, politikanëve në Kosovë: E keni degjeneruar gjuhën politike, përballuni tash me pasojat

Profesori I Universitetit të Prishtinës, Gëzim Selaci, iu ka bërë një thirrje të gjithë politikanëve për të braktisur degjenerimin e gjuhës politike, përcjell “Kosova Sot Online”.

Sipas Selacit ata që kanë etiketuar politikanët e mediat kosovare dhe analistët i kanë vetëm tri rrugë.

Denoncimin e të akuzuarit duke ofruar prova, braktisjen e akuzave të tilla ose marrjen e pergjegjesise për çfarëdo që rezulton nga retorikat që përdoren nga këta individë që e degjenerojnë gjuhën politike.

(Kosova Sot Online)