Begaj: Nuk mund të bëhet shenja e barazisë midis terroristit dhe atij që bie në krye të detyrës

  • A.P /
  • 03 October 2023 - 22:45
Begaj: Nuk mund të bëhet shenja e barazisë midis terroristit dhe atij që bie në krye të detyrës

Presidenti Bajram Begaj, ka komentuar ditën e zisë që mbajti Serbia për serbët e vrarë pas sulmit në Banjskë. Kreu i shtetit shqiptar tha se nuk mund të barazohet terroristi me atë që bie në krye të detyrës, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

“Nuk mund të bëhet shenja e barazisë midis terroristit dhe atij që bie në krye të detyrës. Por me një akt provokativ për Kosovën për vlerat e BE-së dhe për komunitetin euroatlantik”, tha Begaj.

(Kosova Sot Online)