Kurti shkon në Tiranë për Ditën e Pavarësisë

  • E.K /
  • 28 November 2023 - 08:20
Kurti shkon në Tiranë për Ditën e Pavarësisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shkuar mbrëmë në Tiranë, ku po mori pjesë në aktivitetet për Ditën e Pavarësisë, përcjell “Kosova Sot Online”.

Kreu i ekzekutivit ndoqi nga afër bashkëprodhimin e Teatrit Kombëtar të Shqipërisë, Teatrit Kombëtar të Kosovës dhe Teatrit shqiptar të Shkupit: “Shtëpia e Zotit”.

“Urime 28 nëntori i Skënderbeut në Krujë, Ismail Qemalit në Vlorë dhe i Adem Jasharit në Prekaz”, tha Kurti.

(Kosova Sot Online)