Vdiq qytetarja që u godit nga automjeti në Prishtinë

  • A.P /
  • 28 November 2023 - 20:30
Vdiq qytetarja që u godit nga automjeti në Prishtinë

Raportohet se ka vdekur këmbësorja 53-vjeçe me inicialet D.G., e cila sonte rreth orës 19:00 u godit nga një automjet në rrugën “C” në Prishtinë, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

Këmbësorja nuk ka arritur t’i bëjë ballë plagëve të marra nga ky aksident.

Lajmin për vdekjen e saj e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti.

“Rreth orës 20:00, nga QKUK, jemi njoftuar se këmbësorja: D.G (femër) 56 vjeç, nuk ka arritë të përballoj plagët e shkaktuara nga aksidenti dhe e njëjta ka vdekur. Lidhur me këtë rast  hetuesit policor të njësitit të trafikut kanë nisë një hetim ndërkohë që është arrestuar ngasësi i automjetit”, tha Ahmeti 

(Kosova Sot Online)