Krasniqi: Kjo qeveri nuk i do çlirimtarët, nuk i mbështetë nevojat e familjeve të dëshmorëve, invalidëve dhe veteranëve të UÇK-së

  • E.K /
  • 01 December 2023 - 10:45
 Krasniqi: Kjo qeveri nuk i do çlirimtarët, nuk i mbështetë nevojat e familjeve të dëshmorëve, invalidëve dhe veteranëve të UÇK-së

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka thënë se qeveri aktuale e ka konfirmuar se nuk i do çlirimtarët, nuk i mbështetë nevojat e familjeve të dëshmorëve, invalidëve dhe veteranëve të UÇK-së., përcjell “Kosova Sot Online”.

Kreu i PDK-së ka publikuar një video duke cituar raportin e Komisionit Evropian për Kosovën ku dëshmohet se qeveria aktuale i ka hequr nga ligji për pagën minimale të gjithë veteranët e UÇK-së.

(Kosova Sot Online)