Personi që u dogj sot në Prizren në veturë ishte ushtar i UÇK, Zafir Berisha: Nuk e ke meritu të largohesh nga kjo botë kështu

  • E.K /
  • 25 December 2023 - 13:28
Personi që u dogj sot në Prizren në veturë ishte ushtar i UÇK, Zafir Berisha: Nuk e ke meritu të largohesh nga kjo botë kështu

Shefqet Krasniqi është personi nga fshati Jeshkovë e Prizrenit, ku dyshohet se është vetëvrarë pasi ia vuri flakën veturës së tij derisa ishte brenda, transmeton “Kosova Sot Online”.

Për vdekjen e tij ka reaguar edhe Zafir Berisha.

Berisha ka thënë se Krasniqi ishte shembull si prind, si shok, si luftëtar i UÇK-së në shërbim të Kosovës.

“Nuk e ke meritu të largohesh nga kjo botë kështu dhe në këtë kohë!”, ka shkruar Berisha.

(Kosova Sot Online)